Och där står hon, Annika Strandhäll, som tillsammans med Magdalena Andersson som dåvarande finansminister, var upphov till utförsäkringar av t.ex. svårt cancersjuka människor... Där står hon och yvas över den muslimska valboskap de planerade att finansiera genom dessa utförsäkringar. Nu ska de in i den socialistiska fållan med hjälp av alla upptänkliga medel. Men alla dessa stöddiga och samvetslösa socialdemokrater får nog sitt straff vad det lider, man får inte svikta i den tron.
Saxat från socialdemokratisk grupp på FB. Ska man tolka bilden välvilligt handlar den om gemenskap och inkludering, fast kanske lika mycket om att etniska svenskar på sikt ska ersättas av något annat? https://t.co/37hCGET1mC pic.twitter.com/iElxhkxxwt
— JensGanman (@JensGanman) September 3, 2026
Fast det där med flaggan stämmer nog inte i Socialdemokraternas framtidsvision om ett muslimskt Sverige som genomgått ett totalt folkutbyte:
När ska den här imamen sparkas ut ur Sverige? Ping @SAPOsverige
— Ramona Fransson 🇮🇱🇸🇪✡️🇺🇸🇵🇱🎗️🇺🇦 (@RamonaFransson) July 14, 2026
”Imamen Basem Mahmoud, som är verksam i det särskilt utsatta området Rosengård i Malmö, förbjuder svenska flaggan. Det rapporterar Expressen.
Anledningen är att den svenska flaggan innehåller ett kors, en kristen…
Inga kommentarer:
Skicka en kommentar
Kommentarsspam undanbedes (raderas alltid). Försök hålla en vänlig, saklig och god ton i kommentarsfältet. Tack!